SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

Vezeme evropský rekord

Šampionát SUDS v italské Padově skončil ještě líp, než jsme hlásili po prvním dni závodů.

Read More

2. mistrovství ČR v atletice mělo rekordní účast

Na šampionát v pražském Olympu 2023 se sjelo dosud nevídaných 60 atletů s Downovým syndromem. Tahle akce ČeFeS Down je stále oblíbenější u sportovců ze zahraničí.

Read More

Běžkyně (už zas) dobývají Evropu

Zlaté medaile ze stovky i ze štafety 4x100 m a stříbrná z vrhu koulí. České atletky závodí na evropském šampionátu SUDS v Padově.

Read More

Czech Open 2023 na Hané

Na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc získali naši atleti výbornou náladu  - a také kilo medailí! Opět se potvrdilo, že výjezdní závody s přespáním, společnou snídaní a dobíháním vlaku sportovcům prospívají.

Read More

Děkujeme filmovému festivalu

„Budete mít šanci vidět film Champions (Šampioni, 2023), který vypráví o peripetiích, jaké můžou vzniknout, když trénujete basketbalový tým složený z lidí, kteří mají Downův syndrom,“ avizoval moderátor Marek Eben z jeviště slavnostního zakončení letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Read More

Úspěchy ČeFeS Down na EmilOpen ´23

 

Na letních evropských hrách handicapované mládeže EmilOpen 2023 získali v Brně medaile Michal Svoboda a Anna Marie Tairi. Blahopřejeme!

Read More

Mistrovství ČR už v září

Sejde se víc jak 50 závodníků? Termín, soupis disciplín i přihlášku najdete právě zde ke stažení. Těšíme se v Praze!

ČeFeS Down na Karlovarském festivalu

Jelikož se závěrečný snímek MFF Karlovy Vary - americký film Šampioni s Woody Harrelsonem v hlavní roli - věnuje sportovcům s mentálním postižením, pozvali pořadatelé i české „downy“.

Read More

Merci! Aneb jak čtyřikrát cinklo

Když lidé od sportu říkají, že „to cinklo“, myslí tím kovové cinknutí při rozdávání medailí, což je chvíle slavnostní i na okresním přeboru, natožpak na mistrovství světa. A my můžeme hrdě oznámit, že na letošních Global Games ve Francii to české reprezentaci cinklo hned čtyřikrát. A dvěma medailemi z Vichy 2023 cinkají i sportovkyně ČeFeS Down z.s.!

Read More

Jak se skáče stříbro – video

Světový šampionát Global Games 2023 skončil v sobotu 10. června ve francouzském Vichy i atletům. Když jsme pak s výpravou běžců, skokanů a vrhačů prohlíželi v monitorech svoje  obrazové vzpomínky - což bez opravdového kameramana znamená poměřovat foťáky s mobilem a porovnávat úhly pohledu závodníků, rodičů a trenérů – odhlasovali jsme, že v kategorii „videozáznam sportovního  úspěchu“ si nejlíp stojí počin fyzioterapeuta!

Read More

Trofeje příbývají – ping-pong a koule

Ve středu vybojovaly české atletky na Global Games ve Francii hned dvě bronzové medaile: Nejdříve v místní hale zabodovala stolní tenistka Dita Anderová ze severočeského Tanvaldu (ČSMPS), odpoledne pak na stadionu získala po napínavém boji třetí místo také koulařka Veronika Nášelová z Atletiky Holešov z.s., která je registrována v České federaci sportovců s Downovým syndromem – ČeFeS Down. 

Read More

Naše 1. medaile z Global Games 2023

Od úterního odpoledne už je jasné, že česká výprava nepojede z Francie s prázdnou. Sedmnáctiletá Michaela Petříková, která trénuje na PSK Olymp Praha a je registrovanou atletkou České federace sportovců s Downovým syndromem – ČeFeS Down z. s. – získala totiž v trojboji stříbrnou medaili.

Read More

Vichy: Už to začalo!

V neděli odpoledne 4. června kráčeli čeští atleti s Downovým syndromem s několika stovkami sportovců z celého světa žhavou kolonádou francouzského lázeňského města Vichy.  Global Games 2023 – nejvýznamnější světový závod sportovců s mentálním postižením – totiž právě začaly.

Read More

Global Games už tento týden

Global Games už tento týden

V  neděli 4. června ve Francii začínají Global Games – nejvýznamnější světový závod sportovců s mentálním postižením –  a my se jich  účastníme.

Read More

Z pražského Olympu do Evropy

Od podzimního, toho úplně prvního atletického mistrovství českých sportovců s Downovým syndromem 2022 , uplynulo teprve půl roku, a my si v posledním březnovém víkendu roku 2023 troufli uspořádat jeho jarní, halovou verzi. 

 

Read More

Nový milník v atletice českých „downů“

1. halové mistrovství České republiky v atletice sportovců s Downovým syndromem 2023 nejenže se v poslední březnové sobotě na pražském Olympu povedlo. 

Read More

1. halové mistrovství České republiky v atletice sportovců s Downovým syndromem

Pod záštitou ředitele OLYMP CS MV JUDr. Před naším letopočtem. Michala Volfa 25.3. 2023 (sobota)

Read More

Sportovec roku 2022

Byla to jedna z těch svátečních příležitostí, kdy si sportovkyně obléknou večerní šaty a pánové po tréninku zase oblek. Slavnostní vyhlášení nejlepších atletů roku 2022 se totiž 7. prosince konalo pod záštitou primátora hlavního města Prahy a přímo v jeho výstavní rezidenci. Na Mariánském náměstí za okny se rozsvítil předvánoční betlém, uvnitř sálu křišťálové lustry a celá akce mohla začít.

Read More

ČeFeS: Sportovcem roku 2022 je Veronika Nášelová

Česká federace sportovců s Downovým syndromem ocenila osm nejlepších sportovců roku 2022. Hlavní cenu a titul sportovce roku získala mistryně světa ve vrhu koulí 18letá Veronika Nášelová, která na letošním světovém šampionátu v atletice v Mladé Boleslavi získala i stříbrnou medaili ve štafetě na 4 x 100 metrů.

Read More

Sportovec roku - prosinec 2022

1. vyhlášení Sportovce roku 2022 z řad českých atletů a atletů s Downovým syndromem se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy ve středu 7. prosince 2022 v rezidenci primátora od 17:00.

 

Read More