SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

Běžkyně (už zas) dobývají Evropu

 

Zlaté medaile ze stovky i ze štafety 4x100 m a stříbrná z vrhu koulí. České atletky závodí na evropském šampionátu SUDS v Padově.

Česká výprava v severní Itálii sestává z pěti závodnic: Kateřiny Gerbelové, Kateřiny Loosové, Veroniky  Nášelové. Michaly Petříkové a Magdaleny Sailerové. A rovnou jim zatleskáme, protože většina z nich už má po prvním dni závodů v Padově medaili. Bravo!

Jako první nám udělala velkou radost devatenáctiletá Veronika Nášelová, (držitelka titulu sportovkyně roku 2022 ČeFeS Down), která ve vrhu koulí překonala šestimetrovou hranici – 6,09 m – a zůstala jen 7 centimetrů za vítěznou a (o 10 let starší) závodnicí z Turecka. 

Výsledky jednotlivých disciplín sice najdete tady:

http://www.fidalservizi.it/risultati/2023/SUDS23_ATHLETIC/Risultati/IndexRisultatiPerGara.html#g3

a videozáznam ze středeční atletiky tady

https://www.youtube.com/watch?v=qebwFnUwHoA

ale rovnou vězte, že díky sedmnáctileté Michale Petříková (rovněž ČeFeS Down)  máme od středy také zlatou v běhu na 100 metrů. Magdalena Sailerová (ČSMPS) a Kateřina Gerbelová doběhly ve stejném závodě na 4. a 5. místě, ale parádně si to vynahradily ve štafetě – K.Gerbelová. M.Sailerová, V. Nášelová a M. Petříková – kde byly zlaté.

Takže, holky, děkujem. Ne každá evropská země dokáže postavit a vyslat na šampionát štafetu (takže v Padově tentokrát běžely jen dva týmy), ale spolupráce našich závodnic se ukázala být dobrá strategie. Snad tedy i sobotní závod na 4x400 metrů potvrdí, že se našim sprinterkám každá zkušenost na zahraničním oválu hodí.

Kromě sobotní velké štafety budeme atletické závody sledovat i v pátek 8. září – hlavně kvůli dvoustovce, skoku dalekém a trojboji.

Každopádně ještě jednou děkujeme také všem sponzorům a rodinám sportovkyň, že jsme z italského stadionu mohli – i díky nim - tolikrát slyšet „Czech Republic“.

A ještě douška:  Atletický stadion, na kterém závody SUDS tento týden probíhají, se jmenuje po italském překážkáři Dacianu Colbachinim, který startoval na letní olympiádě ve Stockholmu (1912), v Antverpách (1920) i v Paříži (1924) a který přímo ze severoitalské Padovy pocházel. Snad jako patron pomůže i českým závodnicím!