SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

ČeFeS Down na Karlovarském festivalu

Jelikož se závěrečný snímek MFF Karlovy Vary  2023 - americký film Šampioni s Woody Harrelsonem v hlavní roli - věnuje sportovcům s mentálním postižením, pozvali pořadatelé i české „downy“.

Asi už víte, že režisérka Zuzana Kirchnerová (Bába, Čtyři v tom, Pět statečných) připravuje road movie Karavan, kde po boku Ani Geislerové hraje náš David Vodstrčil - atlet PSK Olymp Praha z. s, který patřil k oceněným sportovcům roku ČeFeS Down z.s.

Talentovaného neherce prý před kameru vybrali ze tří set uchazečů, každopádně snímek české režisérky není jediný, který si letos všímá handicapovaných sportovců:

Americká sportovní komedie Šampioni (2023) sleduje trampoty temperamentního basketbalového trenéra Marcuse Marakoviche z americké Iowy (Woody Harrelson – Temný případ, Lid versus Larry Flint, Trojúhelník smutku),  který v rámci svého trestu veřejných prací začne na Speciální olympiádu v kanadském Winnipegu připravovat tým sportovců s mentálním postižením.

Jak uspějí pod košem jeho svěřenci, kteří se rádi objímají, ale dovedou být také paličatí, občas si na zápas vezmou surfovací prkno a v hotelu lyžují?

To se dozvíme už za pár dní, jelikož pořadatelé na českou premiéru v Karlových Varech laskavě pozvali i atlety ČeFeS Down z.s.

Nenechte si ani vy letos ujít „filmovou palubovku trochu jinak“.