SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

Czech Open 2023 na Hané

Na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc získali naši atleti výbornou náladu  - a také kilo medailí! Opět se potvrdilo, že výjezdní závody s přespáním, společnou snídaní a dobíháním vlaku sportovcům prospívají.

Ve dnech 25. a 26. srpna panovala v hanácké metropoli pětatřicetistupňová vedra, jež hlavně v sobotu několikrát střídal déšť. To ale v magickém trojúhelníku sportoviště-ubytovna-jídelna mohlo výpravy atletů u řeky Moravy jenom stmelit.

Disciplín bylo dostatek (https://www.atletikaolomouc.cz/czech-open/vysledky-results) a v některých kategoriích se soutěžilo i s mezinárodní účastí – kromě slovenské, rumunské, chorvatské a slovinské vlajky závodili také Rakušané, Němci a početný tým Irska.

Pořadatelé nám přichystali dobré zázemí a všechny výpravy téměř rozmazlovali, takže byla i radost pokoušet se o nové rekordy - David Vodstrčil prý zkusí v příští sezóně hodit oštěpem 20 metrů a Míšu Petříkovou ve skoku do dálky taky od světového rekordu dělí „jen“ nějakých dvacet čísel. Každopádně už po prvním dni na olomouckém oválu bylo jasné, že z Moravy s prázdnou nepojedem.

Kdo měl po večeřovém rautu chuť na památky, prošel se v centru Olomouce barokem, ale většina výpravy šla spát brzy, vždyť první disciplíny začínaly v sobotu ráno ještě před devátou.

A vyplatilo se to. Ve vlaku zpátky do Prahy jsme se pak medailí skoro nemohli dopočítat – vždyť Lukáš Dvořák, David Vodstrčil a Michala Petříková stáli na stupních vítězů za oba dny několikrát, a podobně to bylo i s Michalem Kulhánkem.

„Cinkaly“ ale samozřejmě také ostatní dámy: Magdalena Sailerová, Petra Maláková, Michala Melzerová i Kateřina Gerbelová dostaly do sportovních trofejí nové „náhrdelníky“ a ve všech disciplínách bylo opravdu na co koukat a komu tleskat.

Olomoučtí pořadatelé nejenže rozdávali vítězům diplomy, všem sportovcům s Downovým syndromem (i jejich podpůrným týmům ) poděkovali zvlášť za mohutné fandění, takže bylo jasné, že Lukášova mamka nevezla tu trubku zbytečně!

P.S. Medaile z posledního prázdninového výletu musejí vážit dohromady alespoň kilo, ale to si řekneme až na atletickém mistrovství v Praze na Olympu - už 16. září. Mezitím držte palce všem „downům“  v italské Padově. Díky.