SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

Halové mistrovství ČR v para atletice

V sobotu 23. března 2024 se v atletické hale Ostrava-Vítkovice uskuteční už 2. halové mistrovství ČR v para atletice a naši atleti s Downovým syndromem budou součástí závodů.

Na akci se představí mnoho úspěšných českých para atletů, mezi ty největší bude patřit například Aleš Kisý, bronzový medailista z loňského MS a také bronzový medailista z LPH Tokio 2020.

K dalším ostře sledovaným favoritům patří domácí sportovkyně Miroslava Obrová, která bude bojovat o možnost účasti na LPH Paříž 2024. a podle pozorovatelů se na domácí půdě pokusí o překonání českého rekordu.

Pořadatelé šampionátu ovšem mysleli i na nás. Atleti s Downovým syndromem budou v rámci závodů soutěžit ve skoku do dálky, vrhu koulí a bězích na 60 a 200 metrů. Za ČeFeS Down už jsou přihlášeni závodníci z PSK Olymp Praha, ale také borci z Olomouce a Plzně.

Pořádáme celodenní výjezd vlakem na jejich podporu, chystáme se jim ve Vítkovicích fandit z ochozů i na běžecké dráze! O průběhu celé akce budeme informovat v těchto aktualitách, připomeňme jen, že události proběhne krátce po Světovém dni Downova syndromu, který si každoročně připomínáme „ponožkoým dnem“ – 21. března. Sportu zdar.