SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

Sportovcem roku 2023 je Michala Petříková

Vyhlášení nejlepších českých atletů s Downovým syndromem se účastnily hvězdy filmu a sportu, politici i sponzoři.

Společenská událost ČeFeS roku 2023 připadla letos na středu 13. prosince, a znovu se konala v rezidenci pražského primátora. Na slavnostní večer dorazily celebrity ze světa politiky – senátoři Tomáš Třetina a Jiří Růžička i poslanec Jan Berki –, dále přišel místopředseda Národní sportovní agentury Roman Brandýs, takže se o České federaci sportovců s Downovým syndromem už zřejmě ví i na rozhodujících místech.

Nechyběli zástupci Olymp centra sportu ministerstva vnitra, kde se trénuje a konají české atletické šampionáty, a pochopitelně zástupci Magistrátu hlavního města Prahy.

Hlavní cenu a tituly sportovce 2023 roku předával ovšem tradičně hrdina z olympijského Nagana, zlatý Dominik Hašek a také herečka Aňa Geislerová, kterou její „filmový syn“ a oceněný atlet David Vodstrčil přede všemi zvedl do vzduchu i s medailemi! (poznali se při natáčení filmu Karavan, který půjde brzy do kin).

Kromě Davida dostali diplom, fotoknihu a kalendář všichni vyhlášení sportovci roku 2023 (na 2.- 8. místě bez rozdílu pořadí): Veronika Nášelová, Magdalena Sailerová, Kateřina Loosová, Kateřina Gerbelová, Petra Maláková a Štěpán Švarc.

Hlavní sportovkyní roku 2023 se stala devatenáctiletá Michala Petříková, které - když dostala trofej - všichni tleskali vestoje a která si také rovnou řekla, koho by hned nejradši objala jako první (zase Aňu Geislerovou!)

Ve srovnání s loňským rokem se o událost už víc zajímala média, takže reportáž TV Prima

najdete tady ..

A další novinkou byl náš film ČeFeS Down 2023, který se za uplynulým sportovním rokem ohlíží slovem, hudbou a obrazem.

 

 

Nebo ho najdete tady ..,

 

Děkujeme v něm sportovcům, rodičům i sponzorům, tedy i Vám:

 

Štěstí, zdraví,

ať k nám míří,

i v tom roce ´24 !