SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

Naše 1. medaile z Global Games 2023

Od úterního odpoledne už je jasné, že česká výprava nepojede domů z Francie s prázdnou. Sedmnáctiletá Michaela Petříková, která trénuje na PSK Olymp Praha z.s. a je registrovanou atletkou České federace sportovců s Downovým syndromem – ČeFeS Down z. s. – získala totiž v trojboji stříbrnou medaili.

Míša skočila  3, 27 metru do dálky (2.místo), tříkilovou koulí vrhla 4,46 m (5. místo) a 100 metrů uběhla za 17,1 sekund (2. místo ). Trenéři upozorňují, že zejména v dálce ji od světového rekordu dělí pouhých 18 centimetrů. Blahopřejeme!

Vicemistryně světa ze štafety 4 x 100 m a bronzová z trojboje na posledním mistrovství světa získala tak ve Vichy 904 bodů (víc měla jen vítězná Italka Orlandová) a stříbrnou medaili přebírá na středečním ceremoniálu.

Závody ovšem pokračují do soboty 10. června individuálními disciplínami a Česká republika má ve francouzském Vichy stále pár želízek v ohni. K favoritkám patří i naše nejlepší koulařka, devatenáctiletá Veronika Nášelová.

Global Games se konají jednou za čtyři roky a jde o nejvýznamnější světový závod sportovců s mentálním postižením. Svoje síly na nich v roce 2023 poměřuje více než  tisícovka atletů všech kontinentů. Tím větší máme s Míšou radost, že se jí v této konkurenci podařilo obstát.