SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

Nový milník v atletice českých „downů“

1. halové mistrovství České republiky v atletice sportovců s Downovým syndromem 2023 nejenže se v poslední březnové sobotě na pražském Olympu povedlo. Přineslo i pár zajímavých překvapení: Především se díky spolupráci s downsyndrom.cz o naší akci včas dozvěděli také zahraniční kolegové, takže jsme kromě domácích favoritů mohli přivítat i tým z italské Sardinie z klubu Polisportivo.

Zároveň, a to je snad ještě větší pocta, na závodišti u Stromovky startovalo dosud neuvěřitelných 47 (!) tuzemských atletů s Downovým syndromem. Tohle je krásné povzbuzení do dalších akcí a za Českou federaci sportovců s Downovým syndromem (ČeFeS Down) všem děkujeme.

Také nám s organizací závodu - vedle sponzorů z cateringu a tradičních fanoušků - pomáhali studenti z pražského Gymnázia Litoměřická, kteří se celou událost ještě chystají mediálně zpracovat. Takže prosím, neberte tohle avízo jako samochválu, sdílíme s Vámi naši radost a během týdne se tu dozvíte konkrétnější výsledky ze všech 4 disciplín spolu s fotografiemi závodníku, diváků a videem.

 

Díky, Váš ČeFeS Down