SPORT
S DOWNOVÝM SYNDROMEN

Trofeje příbývají – ping-pong a koule

Ve středu vybojovaly české atletky na Global Games ve Francii hned dvě bronzové medaile: Nejdříve v místní hale zabodovala stolní tenistka Dita Anderová ze severočeského Tanvaldu (ČSMPS), odpoledne pak na stadionu získala po napínavém boji třetí místo také koulařka Veronika Nášelová z Atletiky Holešov z.s., která je registrována v České federaci sportovců s Downovým syndromem – ČeFeS Down.

Výprava České republiky tak má na Global Games už tři medaile – včetně té stříbrné, kterou v úterý získala Michaela Petříková v trojboji - skoku do dálky, běhu na 100 metrů a vrhu koulí. Individuální soutěže pokračují ještě ve čtvrtek a v pátek, v sobotu 10. června soutěž vrcholí slavnostním zakončení v letním divadle.

Global Games se konají jednou za čtyři roky a jedná se o nejvýznamnější světový závod sportovců s mentálním postižením. Svoje síly na nich v roce 2023 poměřuje více než tisícovka atletů všech kontinentů světa.